איך למצוא פסיכולוג בחיפה שמתמחה בטיפול בשיטת CBT

December 25 2023doritr

טיפול CBT  לילדים הוא טיפול שנמצא יעיל מאוד עבור מגוון בעיות וקשיים שונים שאיתם מתמודדים ילדים כגון: דיכאון, חרדה, הפרעות התנהגות מסוגים שונים ועוד. יחד עם זאת, בכדי שטיפול CBT יהיה יעיל עבור ילדים, יש צורך לבחור עבורם בפסיכולוג מקצועי ומנוסה אשר מציע את הטיפול המדובר. יש לוודא כי מדובר על פסיכולוג ילדים בעל אסמכה לעסוק בתחום שכן, טיפולים לילדים צריכים להתבצע בגישה המותאמת לגילם הצעיר, לעולמם, לאופיים ועוד.

CBT לילדים- במה מדובר?

טיפול CBT לילדים הוא טיפול שמבוסס על ידע ועל מחקר. הטיפול המדובר מסייע להתמודד עם קשיים רגשיים וכן קשיים התנהגותיים מסוגים שונים. מחקרים שונים שנערכו הוכיחו כי מדובר על טיפול יעיל עבור ילדים ובני נוער המתמודדים עם קשיים ובעיות שונות כגון: פוסט טראומה, הפרעות אכילה, הפרעה טורדנית כפייתית, קשיי קשב וריכוז ועוד.

טיפול CBT לילדים לרוב ישלב גם הדרכה הורית אשר קריטית להצלחת הטיפול. המטרה היא לסייע לילד לתרגל את דפוסי ההתנהגות החדשים אשר למד עליהם בטיפול וכן בכדי לסייע לו לפעול בהתאם למה שלמד בטיפול הן במסגרת הביתית והן במסגרת החינוכית.

כיצד הטיפול עובד?

טיפול קוגניטיבי התנהגותי לילדים כולל בו כמה אסטרטגיות אשר המטרה שלהן היא לבחון את החשיבה של הילד ולאתגר את דפוסי החשיבה שלו שגורמים לו לשמר את הקשיים שהוא סובל מהם. המטרה היא לאפשר לו לרכוש מיומנויות התנהגות וחשיבה רצויות וטובות יותר.

הטיפול מבוסס על ההנחה שדפוסי התנהגות שאינם טובים הם למעשה תגובה למחשבות שליליות או לרגשות ולכן, שינוי מחשבות יוביל גם לשינוי תגובתי. ארגון קוגניטיבי מאפשר לכל ילד לזהות את המחשבות שגורמות לו להתנהגות פחות טובה. כך לדוגמא, ילד אשר סובל מבעיות התנהגות אשר נובעות ממחשבות כגון: אף אחד לא אוהב אותי, כולם חושבים שאני טיפש, אני לא מצליח בכלום ועוד. לאחר שהוא מזהה את המחשבות הללו, עליו להמיר אותן למחשבות חיוביות ומחזקות שיובילו לשינוי התנהגותי בפועל.

כמו כן, הטיפול המדובר כולל גם תרגול באמצעות תרגילים דמיוניים ולעיתים גם באמצעות חשיפה לסיטואציה אמיתית, כאשר המטרה היא להפחית את הקשיים שמהם הילד סובל ולסייע לו להתמודד איתם בצורה הטובה ביותר. כמובן שחשוב מאוד לעשות את כל מה שניתן על מנת שהילד ישתף פעולה בטיפול כי ללא שיתוף פעולה, הטיפול יהיה פחות אפקטיבי אם בכלל.

כיצד תבחרו טיפול CBT  לילדים בחיפה?

אם אתם מחפשים פסיכולוג ילדים בחיפה עבור טיפול CBT חשוב מאוד שתבדקו כמה דברים חשובים: ראשית כל, האם הפסיכולוג אכן בעל אסמכה לטיפול בילדים וכן בעל ניסיון רחב היקף בטיפול בילדים ובפרט בטיפול CBT לילדים. חשוב שלמטפל תהיה גישה טובה לילד וזאת בכדי שהוא ישתף פעולה בטיפול.

חשוב לקבל המלצות על פסיכולוג. ככל שפסיכולוג ילדים מומלץ יותר, כך הסיכוי שהטיפול יהיה מוצלח ויעיל עבור הילד שלכם יהיה גבוה יותר.

Share: