מהי רשלנות רפואית בהריון?

הריון מהווה תקופה יפה ומרגשת ביותר אצל כל אישה. מדובר על תהליך יצירת חיים אשר בסופו עתיד להיוולד תינוק קטן וחדש, שיביא אתו הרבה אור. כמובן שתקופת ההיריון דורשת מעקב רפואי הן אחרי מצב האם והן אחרי מצב העובר שכן, מדובר על תהליך שעלול להביא עימו סיבוכים רפואיים שיש לאבחן על מנת למנוע מראש נזקים.

אם נולד לכם תינוק עם מום כלשהו, עם מוגבלות או תסמונת כלשהי שהייתה יכולה להתגלות בהריון בבדיקות שביצעתם אך לא התגלתה או אם האם או העובר נפגעו בהריון כתוצאה מהתנהלות כושלת כלשהי, כדאי שתבחרו בשירותיו של עורך דין רשלנות רפואית אשר יבחן את המקרה ובמקרה ואכן מדובר ברשלנות רפואית, יגיש עבורכם תביעה.

רשלנות רפואית בהריון- במה מדובר?

רשלנות רפואית בהריון מוגדרת כהתרשלות של גורם רפואי כלשהו אשר בגינה נגרם נזק לאישה או ליילוד. בגין רשלנות זאת ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בהריון כנגד אותו גורם רפואי שהתרשל.

ניתן לומר כי רשלנות רפואית בהריון מתייחסת להפרה חובת הזהירות של גורם רפואי כלשהו כלפי האישה ההרה או היילוד בתהליך ההיריון. בין אם מדובר על רופא הנשים אשר מטפל באישה באופן שגרתי בתהליך ההיריון, בין אם מדובר על הרופא המיילדת, רופא מומחה כלשהו שביצע בדיקות סקר בהריון, אחות ליווי הריון ועוד. אם בגין אותה הפרה של חובת הזהירות האם או העובר נפגעו, הרי שניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית.

כיצד תדעו אם מדובר על רשלנות רפואית בהריון?

ישנם מקרים שבהם קל לזהות רשלנות רפואית בהריון, כך לדוגמא: אם לא בוצעו בדיקות כלשהן לאישה במהלך ההיריון ובגין זאת נולד תינוק עם מום או אם בוצעו הבדיקות אך לא גילו את מה שהיו אמורות לגלות. ישנם גם מקרים שבהם יש קושי להבין האם יש רשלנות רפואית בהריון במידה ונולד תינוק עם מומים או במקרה שהאישה נפגעה בתהליך ההיריון או הלידה.

במקרים שכאלה, חשוב מאוד לפנות לשירותיו של עורך דין רשלנות רפואית המתמחה בתחום רשלנות רפואית בהריון. עורך הדין המדובר, יפנה למומחים בתחום הגניקולוגיה, אולטרסאונד והריון על מנת להבין האם אכן התרחשה רשלנות רפואית בהתאם להגדרה של רשלנות רפואית. במידה ואכן התבצעה רשלנות בהתאם להגדרה, עורך דין רשלנות רפואית יסייע לכם בהגשת תביעת רשלנות רפואית.

מקרים נפוצים של רשלנות רפואית בהריון

בין המקרים הנפוצים ביותר של רשלנות רפואית בהריון ניתן למצוא: אי אבחון של סוכרת הריון אשר הובילה לנזקים לאישה או לתינוק בלידה, אי אבחון זיהומים מסוגים שונים שפגעו ביילוד או באישה, אי אבחון של רעלת הריון אשר הסבה נזק לעובר או לאם.

ישנם מקרים נפוצים פחות או יותר של רשלנות רפואית בהריון ועל כן בכל מקרה שבו אתם חושדים כי הפגיעה ביולדת או ביילוד נבעה כתוצאה מרשלנות רפואית בהריון, חשוב מאוד שתפנו לשירותיו של עורך דין רשלנות רפואית מומחה, מקצועי ומומלץ.