אטופיק דרמטיטיס – גירודים בגוף: גלו איך להתמודד עם גירודים בגוף כשיש לכם אטופיק דרמטיטיס

October 25 2023spiderus_admin

אטופיק דרמטיטיס היא מחלה דלקתית בעור אשר מלווה בגרד, אדמומיות, פריחה ועוד. חשוב לדעת כי הגרד אשר מלווה את המחלה הדלקתית המדוברת הוא אחד הדברים הקשים ביותר להתמודדות. קשה מאוד להתמודד עם הגרד המדובר ואנשים רבים הסובלים מהמחלה, מגרדים את העור עד שנוצרים להם פצעים מזוהמים.

כיצד מקילים על גירודים בגוף שנובעים מאטופיק דרמטיטיס?

ישנם כמה דרכים להקל על גירודים בגוף אשר נובעים כתוצאה מאטופיק דרמטיטיס: ראשית כל, אפשר להשתמש במשחות טיפוליות שונות. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של משחות טיפוליות שמטרתן היא להקל על גרד אשר נובע ממחלה דלקתית זאת, אך חשוב כמובן לבדוק איזו משחה ידועה כיעילה.

ניתן להתייעץ עם רופאי עור וכן ניתן להתייעץ עם אנשים אחרים שסובלים מגרד כתוצאה מאטופיק דרמטיטיס לגבי משחה שיכולה להיות יעילה. בין המשחות הטיפוליות ניתן למצוא את המשחה: קורטיזון ועוד. מטרתן של משחות טיפוליות היא גם להפחית ולהמעיט את חומרת הדלקת.

הקלה על הגרד באמצעות קירור האזור והסחת הדעת

מלבד שימוש במשחות טיפוליות, אחד הכלים הטובים ביותר להתמודדות עם גרד הנובע כתוצאה מאטופיק דרמטיטיס הוא הסחת דעת. חשוב מאוד לנסות כמה שפחות לחשוב על הגרד ולעסוק בדברים אחרים. ככל שמתמקדים יותר בכך שמגרד, כך יהיה קשה להימנע מכך. חשוב להסיח את הדעת עד כמה שניתן.

אופציה נוספת שיכולה לסייע בהקלה על גרד היא שימוש בקור. כלומר, יש להשתמש במטלית הספוגה במים קרים או קרח על האזור המגרד. אבני שיש קרות ידועות כיעילות ביותר בהפחתת גרד מעין זה. מכיוון שהגרד מהווה סימפטום של התהליך הדלקתי אשר מתרחש בעור שהוא מהווה פעילות מוגברת של העור שגם יוצרת בין היתר חום, הרי שקירור יכול להרגיע את הגרד.

מקלחות פושרות ושימוש בסבונים וקרמים טיפוליים

דברים נוספים אשר יכולים לסייע במקרה של גרד אשר נובע מאסטמה של העור הם: אמבטיות פושרות וכן מקלחות רק במים פושרים. רצוי להימנע ממקלחות עם מים חמים שכן, הדבר עלול לתרום ליובש של העור הנובע כתוצאה מהמחלה ובהתאם לכך, לגרום לגרד עז.

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של סבונים טיפוליים למקלחת המיועדים לעור רגיש או עור מודלק וכדאי מאוד להשתמש בהם. כמו כן, כדאי לרכוש קרמים טיפוליים איכותיים למריחה אחרי מקלחת. מדובר על מוצרים שבהחלט יכולים לסייע.

באיזה מקרים כדאי לגשת לרופא עור?

כדאי מאוד לגשת לרופא עור כאשר הגרד לא מצליח להירגע על אף שנוסו כל טכניקות ההרגעה והטיפול וכן, אם הגרד הסב פצעים מדממים, כואבים שיכולים גם להיות מזוהמים. במקרים הללו, כדאי מאוד לגשת לרופא עור וזאת בכדי שהוא יציע טיפול לבעיה.

לעיתים רופא עור יציע לגרד המדובר משחות המבוססות על סטרואידים שמטרתן היא להקל על תופעות הלוואי ועל הדלקת.

Share: