הידרותרפיה לכלבים בשיטת IPD – הכירו את השיטה!

October 25 2023spiderus_admin

הידרותרפיה לכלבים בשיטת IPD, הינה שיטת טיפול המשתמשת בציוד המתקדם ביותר, לרבות הליכונים ייעודיים לכלבים, תוכנות ממוחשבות המאפשרות להתאים אישית את הטיפול למצבים שונים ועוד. רגע לפני שאתם פונים לטיפול הידרותרפיה לכלב, קראו כאן את המידע שריכזנו לכם.

כמה מילים על הערך המוסף של הידרותרפיה לכלב במרכז IPD

מעבר לכך שטיפול הידרותרפיה לכלבים כולל יתרונות פיזיים ברורים, שמיד נדבר עליהם, טיפול זה גם מספק הזדמנות לסוציאליזציה ואינטראקציה עם כלבים ובני אדם אחרים. האינטראקציה הזו יכולה להיות נהדרת עבור הביטחון הכללי של כלבים, כמו גם מאפשרת לעודד תנועות ופעולות גופניות שונות. בתוך כך, הידרותרפיה לכלבים למעשה יכולה להתבצע בדרכים שונות, כאשר בשיטת IPD הטיפול מתבצע בהתאם לצרכים הספציפיים של הכלב. הליכוני מים, בריכות שחייה והליכונים תת-מימיים הם כולם שיטות אשר משתמשים בהן במרכז IPD, כאשר משך, סוג ואינטנסיביות המפגשים ישתנו בהתאם למצבו ויכולותיו של הכלב. במילים אחרות, היתרון הגדול של הידרותרפיה לכלבים במרכז IPD טמון באפשרות התאמת הטיפול באופן אישי.

היתרונות של הידרותרפיה לכלב במרכז IPD

הידרותרפיה לכלב במרכז IPD נשענת ומתבססת על שימוש במים, בד”כ כדי לסייע בשיפור הניידות, הכוח וגם טווחי התנועה של כלבים בכל מיני גילאים ובכל מיני מצבים בריאותיים שונים. אלו הן הבעיות הנפוצות שניתן לטפל בהן באמצעות הטיפול:

  • טיפול במצבים שונים אשר הסימפטומים שלהם כוללים כאבי פרקים.
  • טיפול בפציעות אשר המקור שלהן הוא בשרירים.
  • שיקום לאחר ניתוח אשר כולל תהליך של שיפור טווח התנועה וחיזוק התנועתיות.
  • מתן אפשרות אינטראקציה עם כלבים אחרים במים, מה שבתורו יכול לעודד את הכלב לבצע פעולות גופניות ולשפר את התנועתיות שלו.

בין אם מדברים על הבעיה הזו או האחרת מאלו שציינו כאן למעלה, הבסיס של טיפול זה הוא התכונות הטיפוליות של מים. תכונות אלו יכולות מצד אחד לעזור להפחית כאב ודלקת, ומצד שני, להגביר את זרימת הדם. בכך, המים בעצם מייצרים התנגדות לחיזוק השרירים תוך מינימום העמסה בזכות הציפה של המים.

כמה זמן נמשך טיפול הידרותרפיה לכלב?

בעוד שהטיפול כולל תרגילים מבוקרים המבוצעים בבריכה או הליכון תת-מימי ( בסיוע מאלף כלבים מיומן), משך מפגשי ההידרותרפיה משתנה בהתאם לצרכים ולמצב הספציפיים של כל כלב. בדרך כלל, הפעלות יכולות לנוע בין 15 ל-30 דקות ומעלה, כאשר חלק מהכלבים יידרשו לשבועות ועד חודשים של טיפולים. באופן כללי, רוב הכלבים יעברו 2 – 3 מפגשים בשבוע, עם ירידה הדרגתית בתדירות ככל שהם מתקדמים בהחלמתם. עם זאת, משך הטיפול עשוי להשתנות בהתאם לחומרת המצב והתגובה לטיפול. לכן, חשוב להתייעץ עם הווטרינר וההידרותרפיסט כדי לקבוע את התדירות המתאימה למקרה הספציפי של הכלב שלכם. אם הטיפול מבוצע נכון והכלב מגיב אליו טוב, תוצאות של הידרותרפיה יכולות להגיע כבר לאחר כמה מפגשים ספורים.

Share: